file ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες

Περισσότερα
31/05/2012 11:34 #7449 από BASILIS1976
BASILIS1976 δημιούργησε το θέμα: ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες
Η εταιρεία μας

<div>

</div> εισάγει οινοποιητικά είδη-μηχανήματα-δεξαμενές ανοξείδωτες-βαρέλια δρύινα και ολόκληρο τον εξοπλισμό που χρειάζετε ενας οινοποιός επαγγελματίας ή μη.
www.agrotek.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=171&Itemid=210
Γεωργικά είδη-εργαλεία και μηχανήματα εισαγωγής. www.agrotek.gr
Τηλ επικοινωνίας 2382025552 2382021753

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
23/06/2012 10:56 #7515 από SPYROS
SPYROS απάντησε στο θέμα: ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες
Δρύϊνα Βαρέλια

Αγαπητοί φίλοι,

Στις 24/4/2012, κατα τη μετάβασή μου στην 4η συνάντησή μας στην Έδεσσα, πέρασα κι απ' την υπόψη επιχείρηση ΧΑΤΖΙΜΛΑΔΗ, για να αγοράσω διάφορα υλικά που χρειαζόμουν, και διαπίστωσα οτι έχει τα πάντα περι το κρασί, και όχι μόνο.

Είδα όμως οτι έχει και κάτι βαρέλια δρύϊνα, διαφόρων χωρητικοτήτων, τα οποία μου φάνηκαν εξαιρετικά. Ήταν Ελληνικής κατασκευής, απο Γαλλική δρύ όπως μου είπε, με πολύ χονδρή δόγα, πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή και βαρειά, με <strike>ανοξείδωτα</strike> γαλβανιζέ τσέρκια. Καμμία σχέση με τα έως τώρα Ελληνικά που ξέρουμε. Μου είπε και τιμές αλλά δεν τις θυμάμαι. Θεωρώ οτι είναι απο τα καλύτερα βαρέλια που έχω δεί. Σκέπτομαι να αγοράσω δύο, την επόμενη άνοιξη. Όποιος περάσει απο εκεί, αξίζει να κάνει μια στάση να τα δεί.

SPYROS

Διπλ. Η/Μ
Να φαν τα λάφια μάλαθρο,
κι οι μούλες το τριφύλλι,
κι ο νιός να πιή παλιό κρασί,
ρακί ματαβρασμένο.

Περισσότερα
25/06/2012 10:28 #7517 από setoinos
setoinos απάντησε στο θέμα: ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες
Αγαπητέ Σπύρο έχεις δίκιο το μαγαζί του Χατζημλάδη είναι πλήρες .
Οσο για τα βαρέλια με έχουν εντυπωσιάσει και μένα ,το βαρελίσιο τσίπουρο που έφερα στην 3η συνάντηση , προέρχεται από τέτοιο βαρέλι. Ελπίζω στην επόμενη να έχω και κρασί.
Καλό θα ήταν ο φίλος Χατζημλάδης, να μπεί στον κόπο να γράψει τις τιμές, για να έχουν μια εικόνα οι ενδιαφερόμενοι.

Περισσότερα
25/06/2012 13:02 #7519 από SPYROS
SPYROS απάντησε στο θέμα: ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες
Φίλε Γιώργο, γειάσου.

Έχεις δίκαιο, στην ιστοσελίδα του που μπήκα, είδα πράγματι οτι δεν έχει τιμές.

Χαίρομαι που συμφωνείς κι΄εσύ με τη δική μου οπτική-μακροσκοπική διαπίστωση, οτι τα βαρέλια του φαίνονται να είναι πολύ καλά, μάλιστα η γνώμη η δική σου έχει ιδιαίτερη βαρύτητα, γιατί εσύ τα δοκίμασες κιόλας.

SPYROS

Διπλ. Η/Μ
Να φαν τα λάφια μάλαθρο,
ρακί ματαβρασμένο.

Περισσότερα
01/07/2012 01:17 #7535 από alexandros.k
alexandros.k απάντησε στο θέμα: ΑΦΟΙ Γ.ΧΑΤΖΗΜΛΑΔΗ Α.Ε.Οινοποιητικά Μηχανήματα-Δεξαμενές Ανοξείδωτες
Τα τσερκια ειναι γαλβανιζε και οχι ανοξειδωτα.Η ξυλεια απο σλοβενια.Η δρυς εχει ωραιο αρωμα,και η κατασκευη ειναι πραγματι εντυπωσιακη.

Αλεξανδρος Καραπουλιτιδης "Το πάθος,το λάθος και η παραγγελιά, πληρώνονται."

Περισσότερα
01/07/2012 01:28 #7536 από SPYROS
Αλέξανδρε, έχεις δίκαιο για τα τσέρκια, τί κοτσάνα είπα, γαλβανιζέ ήθελα να γράψω και όχι ανοξείδωτα. Δεν υπάρχουν ανοξείδωτα τσέρκια!!!!!!!!!!!! Το διόρθωσα.

Όσο για την προέλευση της δρυός, έτσι μου είπε ένας υπάλληλός του, ίσως να μην ήξερε ο άνθρωπος.

SPYROS

Διπλ. Η/Μ
Να φαν τα λάφια μάλαθρο,
ρακί ματαβρασμένο.

Περισσότερα
30/09/2012 21:14 #8232 από Goude
Goude απάντησε στο θέμα: Οινοποιητικά Μηχανήματα - Ταπωτικό μεταλλικού καπακιού
Καλησπέρα σας.

Έχει κανείς εμπειρία από ταπωτικό μεταλλικού καπακιού για μπουκάλι ρετσίνας; Τι θα μου προτείνατε για μια μέτρια παραγωγή, σε ερασιτεχνικά πλαίσια;

Περισσότερα
01/10/2012 20:30 #8238 από alexandros.k
alexandros.k απάντησε στο θέμα: Οινοποιητικά Μηχανήματα - Ταπωτικό μεταλλικού καπακιού
Αγορασα ενα τετοιο εργαλειο πριν απο λιγο καιρο,ειναι πολυ πρακτικο και γρηγορο.Φροντισε να παρεις καλης ποιοτητος και προσοχη στα καπακια,τα μπουκαλια εχουν διαφορετικη διαμετρο,αρα συμφωνα με τα μπουκαλια που εχεις θα ζητησεις και τα αναλογα καπακια.Ενδεικτικες τιμες, 7ευρω το ταπωτικο και 7 ευρω τα 500 καπακια.

Αλεξανδρος Καραπουλιτιδης "Το πάθος,το λάθος και η παραγγελιά, πληρώνονται."

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.309 δευτερόλεπτα