file ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ

Περισσότερα
05/03/2017 22:07 - 05/03/2017 22:16 #22894 από ΤΖΟΝΗΣ
ΤΖΟΝΗΣ δημιούργησε το θέμα: ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΦΡΕΖΑ,ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΗΠΟ,ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΜΕΤΡΑ.ΕΧΕΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΩΜΑ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΡΕΖΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΖΟΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ. ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ VIKING 580, Κ MASTER SUBAROY 6 ΙΠΠΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΠΟ ΕΞΩ,ΠΕΡΙΠΟΥ 570 ΕΥΡΩ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ MD 50 RSR. ΚΑΙ ΕΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΣΤΕΡ ΤΙ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ
Τελευταία διόρθωση: 05/03/2017 22:16 από ΤΖΟΝΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• gomati_sok
  • Το Άβαταρ του/της gomati_sok
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Μεταξύ Θεσσαλονίκης και Γοματίου Χαλκιδικής
Περισσότερα
06/03/2017 14:46 #22895 από gomati_sok
gomati_sok απάντησε στο θέμα: ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ
μακριά από viking, το πήρα και γω για αξιοπιστο, αλλά είναι πολύ ερασιτεχνικό εργαλείο, έχει μικρούς ιμάντες κινησης με αποτέλεσμα γρήγορη φθορά, και μόνο γνησια θα βρεις με κόστος 45€ οι 2 ιμάντες. Το μοτέρ είναι κινέζικο(όταν το άνοιξα, το γράφει στο χυτό αλουμίνιο, στην κάτω πλευρά).Τον 3 χρόνο άλλαξα όλα τα ρουλεμάν του ποδιού,και ηταν της πλάκας τα μαμίσια, τσάμπα όνομα πληρώνεις(είχα αλυσοπρίονο STIHL, και περίμενα αντίστοιχη ποιότητα, αλλά πατάτα αποδείχτηκε το viking.
Τα master είναι πορτογαλέζικο σασί-σκαπτικό, συναρμολογούνται από την PANTELHS PAPADOPOYLOS AEBE, με μοτέρ είτε SUBARU, είτε LONCIN. Πολύ καλά εργαλεία και αξιόπιστα, χωρίς προβλήματα και αδικαιολόγητες φθορές, με πολλά χρονια στην ελληνική αγορά, αποδείχτηκαν άξια για τα χρήματα τους.
Πριν 9 μήνες πήρα το loncin 750, στα 450ε, με ταχύτητες και κιβώτιο σασμάν, πολύ καλό εργαλείο, σε όλα του, είναι κελεπούρι για τα λεφτά του, αν και κινέζικο, βρίσκεις ανταλλακτικά τα πάντα από PANTELHS PAPADOPOYLOS AEBE, το μοτέρ είναι αντιγραφή HONDA, πολύ δυνατό, σκάβει ρελαντί και δεν σβήνει, ενώ το viking μόνο τέρμα γκάζι .
Οτι και να πάρεις να έχει σίγουρα φίλτρο αέρα σε λάδι

“Ο καπτάν Δημήτρης ένιωσε ένα νταγιάντισμα σοφράνο μεριά,
ο καιρός τραμουντάνα γεμάτη έξι προς εφτά δύναμη ,
η μπαστέκα στο καπόνι έτριξε μακρόσυρτα, το καΐκι...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΤΖΟΝΗΣ

Περισσότερα
06/03/2017 16:26 #22896 από ΤΖΟΝΗΣ
ΤΖΟΝΗΣ απάντησε στο θέμα: ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΤΟ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΛΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ VIKING. ΟΧΙ 2 ΡΟΔΕΣ. ,ΣΤΡΙΨΙΜΟ ΤΙΜΟΝΙ Κ ΑΛΛΑ. ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΟ ΣΚΥΛΙΑ,ΜΙΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΤΗΛ

• gomati_sok
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Περισσότερα
06/03/2017 18:58 #22897 από gomati_sok
φαντάσου το VIKING ότι αν και το προμοτάρουν ότι έχει κορώνα πηνίο για μετάδοση και όχι αλυσίδα, δεν έχει τάπες εισόδου-εξόδου βαλβολίνης(βάζουν στη συναρμολόγηση και τέλος,)

Συνημμένα:

Περισσότερα
10/03/2017 19:51 #22904 από tsouk
tsouk απάντησε στο θέμα: ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΡΩΤΗΣΗ.ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΜΠΕΛΑΚΙ 30Χ8ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΝΑ ΦΡΑΖΑΚΙ Η ΕΝΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ??ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΑΠΤΙΚΟ ΚΛΩΤΣΑΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΦΡΕΖΑΚΙ.ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΤΟ master subarou ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΑΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΟ..ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΘΑ ΜΕ ΖΟΡΙΣΡΙ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

• gomati_sok
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Περισσότερα
10/03/2017 21:16 #22906 από gomati_sok
Η γνώμη μου είναι να το πάρεις, αρκεί να είναι σωστά δουλεμένο,(και μια ώρα αν δούλεψε πχ καλοκαίρι με σκόνη και χωρίς λάδι στο φίλτρο αέρα οι φθορές του θα είναι σημαντικές.), ξέρω τέτοια δεκαετίας με αλλαγή μόνο λάδια και είναι άριστα.Στα μισά λεφτά είναι κελεπούρι.

Το φρεζάκι δεν θα σε βολέψει μέσα σε γραμμικό αμπέλι, οι ελιγμοί του είναι πιό δύσκολοι και είναι πιό ογκώδες, είναι περισσότερο για ετήσιες καλλιέργειες και άπλα. Με το σκαπτικό εγώ μπαίνω και κάτω απο το σύρμα.

Οσον αφορά το κλώτσημα, ισχύει αν έχεις πολύ πέτρα και μεγάλη, αλλιώς δεν υπάρχει θέμα,Εγώ που είχα πολύ πέτρα, κάθε φορά που το δούλευα το 1 χρόνο, πετούσα τις πέτρες, οπότε μετά όλα καλά.

Αφού είναι φίλος ,πάρτο και δοκίμασε το, θα πρέπει και με το μισό γκάζι να σκάβει , χωρίς να σβήνει από το ζόρι, έτσι το δουλέυεις και στην πέτρα για να την βγάζει και να μην κλωτσάει(πάντα σε χώμα που έχει την υγρασία του, ούτε λάσπη ούτε στεγνό)

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tsouk

Περισσότερα
11/03/2017 10:28 #22909 από tsouk
tsouk απάντησε στο θέμα: ΜΑΡΚΑ ΣΚΑΠΤΙΚΟ,ΦΡΕΖΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ.ΤΟ ΕΛΕΝΞΑ Κ ΕΧΕΙ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ.ΑΠΛΑ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ 400€ ΠΕΡΝΕΙΣ ΦΡΕΖΑΚΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΕΝΩ ΜΕ 350 ΠΟΥ Μ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΝΩ Subaru.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.217 δευτερόλεπτα